Ürünler
ARGENTUM ÜRÜNLER

AHŞAP GÜNEŞ KIRICI & PANJUR

Argentum Mimarlık, Thermowood ürünler ile yoğun güneş alan bölgeler için cephede sabit güneş kırıcı, kayar katlanır veya kayar panjur imalatı yapmaktadır.

Ahşap panjurlar ile projelere estetik katarken aynı zamanda güneşin etkisini kırarak daha kullanışlı yaşam alanları yaratılabilir. Ahşap kalınlıkları, kullanılması gereken boşluklar, ahşapların açısı ve birleşim detayları Argentum Mimarlık’ın tecrübeli ekibi tarafından projeye göre en doğru şekilde belirlenerek istenilen güneş kırıcı ve panjur imalatları yapılmaktadır. Güneş kırıcı ve panjurlarda ahşapların görünümü çok önemli olduğu için Argentum Mimarlık sadece dış hava şartlarına dayanıklı Thermowood ahşap ürünler tercih etmektedir.

Thermowood, ahşabın iç ısısının 200°C üzerine çıkarılması yoluyla nem alma ve deforme olma davranışının minimize edilmesi işlemidir. Ahşabın içerisinde yer alan bağıl nemin ayrıştırılması sonucu ürünler mantarlamaya ve buna bağlı çürümeye karşı direnç kazanmış, iklimsel zorlamalara karşı maksimum dayanıklılığa ulaşmış olurlar. Thermowood hiçbir kimyasalın dahil olmadığı doğal bir süreçtir. Sabit güneş kırıcı veya hareketli panjurlarda projenin tasarımına, bütçesine ve görsel tercihe göre Thermowood işlemi görmüş çam, dişbudak, ayous ve iroko gibi ürünlerden birisi tercih edilebilir.